TAP226K035BRS
Manufacturer Part Number:
TAP226K035BRS
Part of Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V