195D155X9010C2W
Manufacturer Part Number:
195D155X9010C2W
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 10V 0905
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.39mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0905 (2114 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10 V