595D225X0010T8T
Manufacturer Part Number:
595D225X0010T8T
Part of Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0805
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V