195D105X9020B2T
Manufacturer Part Number:
195D105X9020B2T
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 1UF 10% 20V 1706
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1706 (4214 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.165" L x 0.055" W (4.20mm x 1.40mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
20 V