695D224X0035A2T
Manufacturer Part Number:
695D224X0035A2T
Part of Description:
CAP TANT 0.22UF 20% 35V 1305
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20Ohm
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.134" L x 0.050" W (3.40mm x 1.27mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V