195D155X9035V2T
Manufacturer Part Number:
195D155X9035V2T
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 1410
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.061" (1.55mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
35 V