695D335X9010A2T
Manufacturer Part Number:
695D335X9010A2T
Part of Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 1305
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.134" L x 0.050" W (3.40mm x 1.27mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V