695D155X0015A2T
Manufacturer Part Number:
695D155X0015A2T
Part of Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 15V 1305
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14Ohm
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.134" L x 0.050" W (3.40mm x 1.27mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15 V