299D226X9010CB6
Manufacturer Part Number:
299D226X9010CB6
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.380" (9.65mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial - 3 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.280" L x 0.230" W (7.10mm x 5.84mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10 V