593D226X0020C2TE3
Manufacturer Part Number:
593D226X0020C2TE3
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 22UF 20% 20V 2312
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
375mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.79mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
20 V