TAP226K010SRS
Manufacturer Part Number:
TAP226K010SRS
Part of Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.7Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V