T491A154M035AH
Manufacturer Part Number:
T491A154M035AH
Part of Description:
CAP TANT 0.15UF 20% 35V 1206
Capacitance :
0.15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
19Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V