TMCSA1D684MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCSA1D684MTRF
Part of Description:
CAP TANT 680NF 20% 20V 1206
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.7Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V