M34C336K075BZSS
Manufacturer Part Number:
M34C336K075BZSS
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 33UF 10% 75V SMD
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
0.307" (7.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.835" L x 0.315" W (21.20mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
75 V