135D277X9025F6
Manufacturer Part Number:
135D277X9025F6
Part of Description:
CAP TANT 270UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.7Ohm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V