TMCJ0G106MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCJ0G106MTRF
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 4V 0603
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Manufacturer Size Code :
J
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V