STE750-75T4KI
Manufacturer Part Number:
STE750-75T4KI
Part of Description:
CAP TANT 750UF 10% 75V AXIAL
Capacitance :
750 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm
Manufacturer Size Code :
T4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
75 V