10004-18KS
- Manufacturer Part Number:
- 10004-18KS
- Manufacturer/Brand:
- EXXELIA
- Part of Description:
- CAP TANT 470UF 10% 100V AXIAL
- Manufacturer :
- EXXELIA
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 470 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 700mOhm
- Failure Rate :
- Features :
- High Reliability
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- T4
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Type :
- Hermetically Sealed
- Voltage - Rated :
- 100 V