CA45E010K337TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45E010K337TA
- Part of Description:
- CAP TANT 330UF 10% 10V 7343
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 900mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.307" (7.80mm)
- Manufacturer Size Code :
- E
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.291" L x 0.173" W (7.40mm x 4.40mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 10 V