T25D337M016CSZ
Manufacturer Part Number:
T25D337M016CSZ
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 330UF 20% 16V SMD
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.299" (7.60mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.335" L x 0.276" W (8.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
16 V