CWR11HH106KD
Manufacturer Part Number:
CWR11HH106KD
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP TANT 10UF 10% 15V 2312
Manufacturer :
KEMET
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Failure Rate :
D (0.001%)
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
15 V