M39006/25-0220
Manufacturer Part Number:
M39006/25-0220
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 220UF 10% 30V AXIAL
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
R (0.01%)
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
T2
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
30 V