109D686X9025C2
Manufacturer Part Number:
109D686X9025C2
Part of Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.3Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.219" Dia x 0.608" L (5.56mm x 15.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V