150D395X9035B2B
Manufacturer Part Number:
150D395X9035B2B
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 3.9UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
3.9 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
35 V