TMCMC1E226MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCMC1E226MTRF
Part of Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V SMD
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.70mm)
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V