TMCMC1E106MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCMC1E106MTRF
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V SMD
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V