TAP337K010CCS
Manufacturer Part Number:
TAP337K010CCS
Part of Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V RADIAL
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V