CA45E010K477TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45E010K477TA
- Manufacturer/Brand:
- XiangJiang
- Part of Description:
- CAP TANT 470UF 10% 10V 2917
- Manufacturer :
- XiangJiang
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 470 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 500mOhm
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.185" (4.70mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- E
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.291" L x 0.173" W (7.40mm x 4.40mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 10 V