CA45E016K227TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45E016K227TA
- Part of Description:
- CAP TANT 220F 10% 16V 7343
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 800mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.185" (4.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.291" L x 0.173" W (7.40mm x 4.40mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16 V