CA45C016K686TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45C016K686TA
- Part of Description:
- CAP TANT 68UF 10% 16V 2312
- Capacitance :
- 68 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 1.5Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.110" (2.80mm)
- Manufacturer Size Code :
- C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2312 (6032 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.244" L x 0.130" W (6.20mm x 3.30mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16 V