CA45B025K685TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45B025K685TA
- Part of Description:
- CAP TANT 6.8F 10% 25V 1210
- Capacitance :
- 6.8 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 2Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3528 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 25 V