CA45B016K335TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45B016K335TA
- Part of Description:
- CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1411
- Capacitance :
- 3.3 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 4.5Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.091" (2.30mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.142" L x 0.114" W (3.60mm x 2.90mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16 V