CA42A025M225BA
- Manufacturer Part Number:
- CA42A025M225BA
- Part of Description:
- CAP TAN 2.21UF 20% 25V 2.5MM BUL
- Capacitance :
- 2.2 µF
- Lead Spacing :
- 0.100" (2.54mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V