CA45A035K474TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45A035K474TA
- Part of Description:
- C7AP TANT 0.4F 10% 35V 1206
- Capacitance :
- 0.47 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 10Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 35 V