CA45A010K155TA
Manufacturer Part Number:
CA45A010K155TA
Manufacturer/Brand:
XiangJiang
Part of Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 10V 1206
Manufacturer :
XiangJiang
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V