CA45A020M106TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45A020M106TA
- Part of Description:
- CAP TANT 10UF 20% 20V 1206
- Capacitance :
- 10 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 3Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 20 V