CA42A016M225BA
- Manufacturer Part Number:
- CA42A016M225BA
- Manufacturer/Brand:
- XiangJiang
- Part of Description:
- CAP TAN 2.2UF 20% 16V 2.5MM BULK
- Manufacturer :
- XiangJiang
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 2.2 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- 0.100" (2.54mm)
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Epoxy Coated
- Voltage - Rated :
- 16 V