CA45A004K226TA
- Manufacturer Part Number:
- CA45A004K226TA
- Manufacturer/Brand:
- XiangJiang
- Part of Description:
- CAP TANT 22F 10% 4V 1206
- Manufacturer :
- XiangJiang
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 22 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 3Ohm
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 4 V