CWR09JC226KR
Manufacturer Part Number:
CWR09JC226KR
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V 2915
Manufacturer :
KEMET
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Failure Rate :
R (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension :
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V