TMCP1A335MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCP1A335MTRF
Part of Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 10V 0805
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.7Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V