PCT100/4BM
- Manufacturer Part Number:
- PCT100/4BM
- Part of Description:
- CAP TANT 100UF 20% 4V 1411
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 900mOhm @ 100kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.075" (1.90mm)
- Manufacturer Size Code :
- B
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4 V