PCT.33/6AM
- Manufacturer Part Number:
- PCT.33/6AM
- Part of Description:
- CAP TANT 0.33UF 20% 6.3V 1206
- Capacitance :
- 0.33 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V