TMCSA1V154MTRF
Manufacturer Part Number:
TMCSA1V154MTRF
Part of Description:
CAP TANT 0.15UF 20% 35V 1206
Capacitance :
0.15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
38.5Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V