T97F226K063LSB
Manufacturer Part Number:
T97F226K063LSB
Part of Description:
CAP TANT 22UF 10% 63V 3024
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250mOhm
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
3024 (7660 Metric)
Size / Dimension :
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
63 V