595D337X0010R2T
Manufacturer Part Number:
595D337X0010R2T
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2824
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
130mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
R
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10 V