T354A105K025AT
Manufacturer Part Number:
T354A105K025AT
Part of Description:
CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V