594D476X9020D2T
Manufacturer Part Number:
594D476X9020D2T
Part of Description:
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95mOhm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V