F971V105MBAHT3
Manufacturer Part Number:
F971V105MBAHT3
Part of Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V 1411
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 135°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V