TAP225M035SRW
Manufacturer Part Number:
TAP225M035SRW
Part of Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V