F931C226MBAAJ6
Manufacturer Part Number:
F931C226MBAAJ6
Part of Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 1411
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V